Parkety Blanár
Parkety Blanár
skcsendehupl
 • drevené podlahy
  Objavte s nami prirodzenú krásu organických štruktúr dreva...
 • drevené podlahy
  Objavte s nami prirodzenú krásu organických štruktúr dreva...
 • drevené podlahy
  Objavte s nami prirodzenú krásu organických štruktúr dreva...
 • drevené podlahy
  Objavte s nami prirodzenú krásu organických štruktúr dreva...
 • drevené podlahy
  Objavte s nami prirodzenú krásu organických štruktúr dreva...

separator

Služby

 

Informácie do tejto sekcie stránky neboli dodané.

Pridruženou súčasťou nášho portfólia je aj výroba drevených schodov.

 

 

Najskôr je potrebné správne vybrať odtieň materiálov, ktorý sa musí hodiť k celkovej farebnosti exteriérov. Ak je potrebné urobiť tón dreva viac intenzívny alebo ľahko pozmeniť, je možné kúpiť olej na drevené vonkajšie terasy v rôznych odtieňoch.Druh dreva, z ktorého bolo vyrobených doska, určuje tvrdosť materiálu. Čím je väčšia mechanická záťaž, tým tvrdšia musí byť podlaha.

Ekologická čistota, prírodný lesk, bohaté spektrum odtieňov dreviny a príjemné tóny vytvárajú komfort a zdravú prírodné atmosféru v domoch. Dizajnéri z celého sveta často používajú vo svojich prácach obkladové a podlahové materiály z dubu, ktorého kvalita a krása umožňujú odviesť prácu na najvyššej úrovni.


Na rozdiel od obyčajnej podlahovej dosky sa dubové terasové palubovky nepokladajú ako súvislá plocha, ale nechávajú sa medzi nimi medzery približne 3 - 5 mm, pritom sa používa buď viditeľný, alebo neviditeľný spoj materiálu k podkladu. V prvom prípade, viditeľný spoj, sa jedná o skrutky buď z nerezovej ocele, alebo opatrené antikoróznou vrstvou a umiestňujú sa na lícnu stranu. U skrytého spoja to sú špeciálne kovové upevňovacie prvky, ktoré zostanú skryté. Ďaleko menej časté je pripevnenie paluboviek lepením alebo pomocou klincov, ktoré sa nastreľujú s použitím profesionálnej pneumatické pištole.

Na stavebné účely sa hobľované dosky používajú na: vytvorenie konštrukcií; konštrukcia vnútorných stien a priečok; prípravu krovu; obklad fasád; pokládku podlahy; podhľady a drevené stropy; stavby nosných konštrukcií ďalších menších stavieb (garáž, sauna, šopa, plot); vytvorenie jednoduchých konštrukcií (niektoré druhy oplotenia, schod)

Drevené terasové dosky montujeme v prevedení Iclip bez viditeľných skrutiek alebo montážou skrutiek cez palubovky :

 • CUMARU: 21mm x 145 mm x 1500-4800 mm
 • GARAPA: 21 mm x 145 mm x 1700-4800 mm
 • IPE: 21 x 145 mm x 1200 - 3600 mm
 • TEAK: 21 mm x 120 mm x 1500 - 1800 mm

 Pridruženou súčasťou nášho portfólia je aj výroba drevených schodov.

 

 

Dubová podlaha je jednoznačne najobľúbenejšia podlahová krytina. Zo všetkých drevín, ktoré sa na výrobu podláh používajú, je práve dub tou celosvetovo najpoužívanejšou. A nie je sa čo diviť, prirodzená krása dreva vytvára útulnú atmosféru tepla a pohody a tak sa dubová podlaha ihneď stáva dominantou každého interiéru. Bola moderná pred sto rokmi a bude aj o sto rokov. Nestarne, ale dozrieva.

 

Dubové podlahy - triedy

Dubové podlahy sa vyrábajú, rozlišujú a teda aj zákazníkom vyberajú podľa viacerých ukazovateľov. To základné je, či sa jedná o 3-vrstvové prevedenie alebo masív. Na podlahové kúrenie sa odporúča pokladať 3-vrstvovú drevenú podlahu, pretože dosahuje požadovanú stabilitu. Je možné použiť aj masív, ale pri ňom je väčšie riziko tvarovej nestability. Kvalitatívne triedy sú tri. Natur je výber z dreva bez hrčí a bele. Rustikál s hrčami bez bele pôsobí prírodnejšie a Rustikál extra, ktorý sa okrem výrazných hrčí pýši aj prasklinami, čím dôveryhodne vytvára dojem staroby a rokov používania. Povrchový náter drevených podláh sa robí olejom, voskom alebo tvrdým olejovým voskom. Čo sa týka spôsobu povrchovej úpravy, zákazník si môže vybrať brúsenie, čím vzniká hladký, rovný povrch. Kefovaním sa odstránia najmäkšie čiastočky dreva, čo zvýrazní charakter dreva. Po takejto úprave je drevená podlaha odolnejšia voči vzniku škrabancov a ak sa a stane, sú menej viditeľné. Alebo sa robí ručné hobľovanie, čo je vytváranie vrypov rôznych hĺbok. Hrany sa robia ostré alebo zrazené strojovo, či hobľované ručne. Podlahy je možné dodať v ľubovoľnom farebnom odtieni.

Výhody dubovej podlahy

Okrem krásy dreva má dubová podlaha aj vynikajúce vlastnosti. Skvelá tepelná a zvuková izolácia, pevnosť, odolnosť a najmä schopnosť neutralizovať elektrostatické prostredie z nej robia skvelý výber pre alergikov. Podlahy dodávame v 3-vrstvovom alebo masívnom prevedení. Vrstvená konštrukcia dosahuje požadovanú stabilitu potrebnú najmä pri kladení na podlahové kúrenie. Na podlahové kúrenie je možné pokladať aj masívne palubovky, ale je tam väčšie riziko tvarovej nestability.

Rozmery Paluboviek

 • Hrúbky:10,12,14,16,20 mm
 • Šírky: 120,160,195,220,245 mm
 • Dĺžky (kombinované): 1000-2200 mm

Kvalitatívne triedy

 • Natur – výber bez hrčí a bele
 • Rustikál – výber s hrčami bez bele
 • Rustikál extra – výrazné hrče a praskliny
 • Povrchová úprava je robená na zákazku
 • Povrch: brúsený, kartáčovaný alebo ručne hobľovaný
 • Hrany: ostré, strojovo zrazené (ľubovoľná hĺbka a šírka zrazenia) alebo ručne hobľované
 • Farebný odtieň: ľubovoľný podľa požiadavky
 • Náter: olej, vosk, tvrdý olejový vosk
 • Pri montáži aplikujeme trvalo pružné lepidlo na celoplošné lepenie.

Pridruženou súčasťou nášho portfólia je aj výroba drevených schodov.

 

kontakty - parkety Blanár

Rýchly kontakt

Polia označené (*) sú povinné.
Nepovinná príloha (dokument, obrázok)
Maximálna veľkosť prílohy je limitovaná na 12.0 MB
  captcha
  Reload

  VITAJTE MEDZI PROFESIONÁLMI

  Radi privítame i Vašu spoločnosť v skupine našich spokojných obchodných partnerov.


    

  https       cloudflare