logo8
Parkety Blanár
skcsendehupl

 

Najskôr je potrebné správne vybrať odtieň materiálov, ktorý sa musí hodiť k celkovej farebnosti exteriérov. Ak je potrebné urobiť tón dreva viac intenzívny alebo ľahko pozmeniť, je možné kúpiť olej na drevené vonkajšie terasy v rôznych odtieňoch.Druh dreva, z ktorého bolo vyrobených doska, určuje tvrdosť materiálu. Čím je väčšia mechanická záťaž, tým tvrdšia musí byť podlaha.

Ekologická čistota, prírodný lesk, bohaté spektrum odtieňov dreviny a príjemné tóny vytvárajú komfort a zdravú prírodné atmosféru v domoch. Dizajnéri z celého sveta často používajú vo svojich prácach obkladové a podlahové materiály z dubu, ktorého kvalita a krása umožňujú odviesť prácu na najvyššej úrovni.


Na rozdiel od obyčajnej podlahovej dosky sa dubové terasové palubovky nepokladajú ako súvislá plocha, ale nechávajú sa medzi nimi medzery približne 3 - 5 mm, pritom sa používa buď viditeľný, alebo neviditeľný spoj materiálu k podkladu. V prvom prípade, viditeľný spoj, sa jedná o skrutky buď z nerezovej ocele, alebo opatrené antikoróznou vrstvou a umiestňujú sa na lícnu stranu. U skrytého spoja to sú špeciálne kovové upevňovacie prvky, ktoré zostanú skryté. Ďaleko menej časté je pripevnenie paluboviek lepením alebo pomocou klincov, ktoré sa nastreľujú s použitím profesionálnej pneumatické pištole.

Na stavebné účely sa hobľované dosky používajú na: vytvorenie konštrukcií; konštrukcia vnútorných stien a priečok; prípravu krovu; obklad fasád; pokládku podlahy; podhľady a drevené stropy; stavby nosných konštrukcií ďalších menších stavieb (garáž, sauna, šopa, plot); vytvorenie jednoduchých konštrukcií (niektoré druhy oplotenia, schod)

Drevené terasové dosky montujeme v prevedení Iclip bez viditeľných skrutiek alebo montážou skrutiek cez palubovky :

  • CUMARU: 21mm x 145 mm x 1500-4800 mm
  • GARAPA: 21 mm x 145 mm x 1700-4800 mm
  • IPE: 21 x 145 mm x 1200 - 3600 mm
  • TEAK: 21 mm x 120 mm x 1500 - 1800 mm

 Pridruženou súčasťou nášho portfólia je aj výroba drevených schodov.

work

 

VITAJTE MEDZI PROFESIONÁLMI

Radi privítame i Vašu spoločnosť v skupine našich spokojných obchodných partnerov.

https       cloudflare